Bakan zer Eyleme Kat覺lan retmenler Ek Ders Almayacak

Bakan zer Eyleme Kat覺lan retmenler Ek Ders Almayacak


  • 01 Kas覺m 2022 Sal覺
227 g繹r羹nt羹lenme

Millî Eitim Bakan覺 Mahmut Özer, Kocaeli program覺 kapsam覺nda gerçekletirilen 2022-2023 Eitim Öretim Y覺l覺 Deerlendirme Toplant覺s覺'nda kentte görev yapan okul yöneticileri ile bir araya geldi. Son zamanlarda Öretmenlik Meslek Kanunu'na kar覺 öretmenlere yönelik eylem çar覺lar覺na da deinen Özer, "una emin olun, sizi bizden daha fazla seven hiç kimse olmaz. Sizin derdinizle dermanlanan, koullar覺n覺z覺n iyiletirilmesi için gece gündüz demeden ç覺rp覺nan hiç kimseyi bulamazs覺n覺z." dedi. 

Eylemlerden dolay覺 örencilerin madur olmamas覺 için her türlü önlemi ald覺klar覺n覺, derslerin hiçbir kesintiye uramadan devam etmesini istediklerini dile getiren Özer, söz konusu eyleme kat覺lan öretmenlerin ders ücretlerinin kesileceini ifade etti. 

Bakan Özer: "Öretmenlik Meslek Kanunu'na göre ina edilen bir sistematik var ve bu sistematik zorunlu deildir. Zorunlu olmayan bir eyin eylemi olmaz. Rasyonel deildir. 襤stemiyorsan girmezsin. Bir ey istee bal覺 deilse, zorunluysa istenmedii zaman eylem yap覺labilir ama istee bal覺ysa bunun eylemi olmaz. B覺rak yararlananlar yararlans覺n bu imkandan. Onun üzerine bir manipülasyon, bir spekülasyon yapmaya hakk覺n yok. Ki her konumam覺zda ifade ettik;: Öretmenlik Meslek Kanunu sadece bir balang覺çt覺r. Yeni ilavelerle her zaman güncellenecektir. Çok daha iyi noktalara getirilecektir."

0 Yorum:

Mesaj覺n覺z

襤aretli alanlar覺 doldurunuz *

襤lgili Haberler

  • Sal覺k
  • 17 Aral覺k 2021 Cuma
17 Aral覺k Vaka Tablosu