12.S覺n覺fta kalma olacak m覺?

12.S覺n覺fta kalma olacak m覺?


  • 07 Haziran 2022 Sal覺
791 g繹r羹nt羹lenme

Millî Eitim Bakan覺 Mahmut Özer, Anadolu Ajans覺 (AA) Editör Masas覺'nda eitim gündemine ilikin deerlendirmelerde bulunarak sorular覺 yan覺tlad覺.

Bakan Özer, üniversitesi s覺nav覺 döneminde lise son s覺n覺f örencilerinin yaad覺klar覺 okula devam stresine ilikin soru üzerine, 1-2 haftadan bu yana bu konunun gündemlerinde olduunu dile getirdi.

"Kovid-19 salg覺n覺 sürecinden geçtik. Tüm ülkeler için beklenmedik, ilk defa deneyimlenen bir süreç oldu. Örencilerimizin her zaman yan覺nda olmak için çal覺an bir Bakanl覺覺m覺z. 12. s覺n覺f örencilerimizi devams覺zl覺ktan b覺rakmayaca覺z, örencilerimizin hiçbir kayg覺s覺 olmas覺n. Tüm örencilerimizi devams覺zl覺kla ilgili hiçbir sorun olmadan mezun edeceiz. Sorumluluk s覺nav覺na girip s覺n覺f geçmeyle ilgili de çok esneklik yapaca覺z. Hangi dersleri ald覺ysa hepsinden sorumluluk s覺nav覺na girebilecek örenci. Amac覺m覺z, örencilerimize imkân verip eer baarabilirlerse hiç y覺l kayb覺 olmadan süreçleri rahatl覺kla ilerletebilecekleri, kariyerlerine devam edebilecekleri bir mekanizma ina etmek. Hem sorumlu dersi olan örencilerimiz hem de dier s覺n覺f kademelerindeki örencilerimiz rahat olsunlar onlara her türlü destei salayaca覺z. Tekrar tekrar sorumluluk s覺navlar覺n覺 vereceiz. 12. s覺n覺f örencilerimiz, art覺k devams覺zl覺k konusunu kafalar覺ndan ç覺kars覺nlar."

 

0 Yorum:

Mesaj覺n覺z

襤aretli alanlar覺 doldurunuz *

襤lgili Haberler

  • Eitim
  • 10 Mart 2021 aramba
2.DNEM ARA TAT襤L OLACAK MI?
  • Son Dakika
  • 10 Mart 2021 aramba
RETMENLERDEN 81 襤LDE BASIN AIKLAMASI