Bakan zer'den LGS A癟覺klamas覺

Bakan zer'den LGS A癟覺klamas覺


  • 07 Haziran 2022 Sal覺
67 g繹r羹nt羹lenme

Millî Eitim Bakan覺 Mahmut Özer, Anadolu Ajans覺 (AA) Editör Masas覺'nda eitim gündemine ilikin deerlendirmelerde bulunarak sorular覺 yan覺tlad覺.

5 Haziran Pazar günü LGS kapsam覺nda gerçekletirilen merkezî s覺nava ilikin deerlendirmesi sorulan Millî Eitim Bakan覺 Mahmut Özer, örencilerin uzun süre sonra ilk kez maskesiz ekilde s覺nava girdiini belirtti.

Büyük bir organizasyon olan s覺navda 81 il ve 922 ilçede yakla覺k 700 bin öretmenin görev ald覺覺n覺 ifade eden Özer, s覺nav覺n baar覺l覺 bir ekilde yap覺ld覺覺n覺 söyledi.

30 Haziran'da s覺nav sonuçlar覺n覺n aç覺klanaca覺n覺 hat覺rlatan Özer, "Ölçme Deerlendirme S覺nav Hizmetleri Genel Müdürlüümüz çal覺malar覺n覺 tamamlad覺. Bugün itibar覺yla iptal edilen hiçbir soru yok. Bu çok önemli... Yerletirmede her bir sorunun kritik bir ilevi, anlam覺 var. S覺nav sadece yakla覺k 1 milyon 236 bin sekizinci s覺n覺f örencimizin sadece s覺navl覺 okullara yerletirilmesiyle ilgili bir s覺nav. Örencilerimizin yüzde 92'si herhangi bir s覺nava girmeye ihtiyaç duymadan çok rahat bir ekilde tercih ettikleri lise türlerine yerleebiliyorlar. 30 Haziran'da yerletirme k覺lavuzunu da aç覺klayaca覺z." diye konutu.

S覺navl覺 okullar覺n kontenjanlar覺n覺n belli olup olmad覺覺na ilikin soru üzerine Özer, "Kontenjanlar belli oldu ama çal覺malar devam ediyor. Bildiiniz gibi bu oranlar, genelde yüzde 12-13 band覺nda devam ediyor. Yine ayn覺 ekilde olacak. 襤laveler, ç覺kart覺lanlar olabilir. Geçen seneki oranla hemen hemen ayn覺 olacak. Belki biraz artm覺 olabilir. Örencilerimiz rahat bir ekilde istedikleri okullara girebilecekler. Onunla ilgili bir s覺k覺nt覺 yaanmayacak." ifadesini kulland覺.

0 Yorum:

Mesaj覺n覺z

襤aretli alanlar覺 doldurunuz *

襤lgili Haberler

  • Sal覺k
  • 30 May覺s 2021 Pazar
30 MAYIS VAKA TABLOSU AIKLANDI
  • G羹ndem
  • 30 Nisan 2021 Cuma
ERBA'TAN BAYRAM NAMAZI AIKLAMASI
  • G羹ndem
  • 26 Austos 2021 Perembe
PCR TEST襤 YAZISI 襤LLERE GNDER襤LD襤