ANA SINIFLARI 襤LE 襤LG襤L襤 SON DAK襤KA KARARI

ANA SINIFLARI 襤LE 襤LG襤L襤 SON DAK襤KA KARARI


  • 07 Aral覺k 2021 Sal覺
1871 g繹r羹nt羹lenme

Okul öncesi eitimde f覺rsat eitliini ve okul öncesi eitimin yayg覺nlat覺r覺lmas覺n覺 öncelikli hedefleri aras覺na alan Millî Eitim Bakanl覺覺, salg覺n sürecine ilikin güncel gelimeler dorultusunda nüfusun az ve da覺n覺k olduu yerleim yerlerinde, okul öncesinde eitim öretim sürecinin kesintisiz devam edebilmesi için bir ubede bulunmas覺 gereken en az örenci say覺s覺n覺 yeniden belirledi.  

Millî Eitim Bakan覺 Mahmut Özer imzas覺yla illere gönderilen yaz覺ya göre, Kovid-19 salg覺n sürecinde okul öncesi eitimde f覺rsat eitliini salamak için nüfusu az ve da覺n覺k olan köy ve benzeri yerleim yerlerinde ana s覺n覺f覺 aç覺labilmesi için gerekli olan örenci say覺s覺 10'dan 5'e düürüldü. Böylece bu bölgelerde en az 5 çocuk bulunmas覺 hâlinde bir grup oluturularak ana s覺n覺f覺 aç覺labilecek.

Okul öncesinden özel eitime, ilk ve ortaöretimden yüksekörenime kadar eitimin her kademesinde önemli yat覺r覺mlar yap覺ld覺覺na iaret eden Millî Eitim Bakan覺 Mahmut Özer, böylelikle toplumun her kesiminin tüm kademelerde eitime eriiminin art覺r覺ld覺覺n覺 belirtti.

0 Yorum:

Mesaj覺n覺z

襤aretli alanlar覺 doldurunuz *

襤lgili Haberler

  • Teknoloji
  • 06 Ekim 2021 aramba
BAKANLIK UYARDI BU ARAMALARI REDDED襤N
  • retmen
  • 25 Haziran 2021 Cuma
CUMHURBAKANI'NDAN EK ATAMA AIKLAMASI