ORDU'DA SKANDAL OLAY

ORDU'DA SKANDAL OLAY


  • 24 Ekim 2021 Pazar
486 g繹r羹nt羹lenme

Yeni Ordu Stad覺n覺n aç覺l覺 maç覺 olan Orduspor 1967 ile K覺r覺kkale Büyük Anadoluspor aras覺ndaki maç覺n 52. dakikas覺nda bir skandal yaand覺. Maç覺n 52. dakikas覺nda maraton tribününden sahaya konfeti f覺rlat覺ld覺. Maça giden bir vatanda覺n sosyal medya hesab覺nda paylat覺覺 görüntülerde, Kur’an-覺 Kerim ayetlerini içeren sayfalar覺n parça parça kesilerek konfeti olarak sahaya f覺rlat覺ld覺 görüldü. Durumu fark eden vatandalar, emniyet görevlilerine haber verdi. Polisler, stat çal覺anlar覺 ve baz覺 taraftarlar yerdeki Kur’an sayfalar覺n覺 toplad覺.

VAL襤L襤KTEN AÇIKLAMA

Büyük tepki toplayan olayla ilgili soruturma balat覺ld覺. Sahaya konfetileri f覺rlatt覺覺 belirlenen 4 kii gözalt覺na al覺nd覺. Ordu Valiliinden konuyla ilgili yap覺lan aç覺klamada öyle denildi:

“Yeni Ordu Stadyumunda 23 Ekim 2021 tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol 襤letmecilii SK-K覺r覺kkale Büyük Anadolu Spor 3. Lig futbol müsabakas覺n覺n 52. dakikas覺nda sahaya at覺lan konfeti ve ka覺tlar aras覺nda Kur'an-覺 Kerim'den ayetler yaz覺l覺 ve Türk bayra覺 parçalar覺 görülmesi üzerine Emniyet Müdürlüümüzce olayla ilgili tahkikat ivedi yap覺lm覺; .Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri taraf覺ndan orta ve lise örencilerinden kullanmad覺klar覺 ders kitaplar覺n覺 getirmelerini istedikleri, örencilerin bu kitaplar覺 C.D ve Ü.T isimli ah覺slara getirerek teslim ettikleri, bu iki ahs覺n da toplanan kitaplar覺 B.M. isimli ahsa teslim ettikleri ve iki ayr覺 matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmitir. 襤lgili 4 ah覺s k覺sa sürede gözalt覺na al覺nm覺 olup konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna sayg覺yla duyurulur.”

0 Yorum:

Mesaj覺n覺z

襤aretli alanlar覺 doldurunuz *

襤lgili Haberler

  • Eitim
  • 10 Mart 2021 aramba
2.DNEM ARA TAT襤L OLACAK MI?
  • Son Dakika
  • 10 Mart 2021 aramba
RETMENLERDEN 81 襤LDE BASIN AIKLAMASI