MEB'İN ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNE YAPACAĞI SINAVIN DETAYLARI BELLİ OLDU

MEB'İN ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNE YAPACAĞI SINAVIN DETAYLARI BELLİ OLDU


  • 22 Ekim 2021 Cuma

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 7.,8,11 ve 12 sınıflarda yapılacak olan kazanım değerlendirme sınavının detayları belli oldu.

Kazanım Değerlendirme Uygulaması’na resmî ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının yedi ve sekizinci sınıf öğrencileri, tüm resmî ve özel liselerin on bir ve on ikinci sınıf öğrencileri katılacaktır.

Uygulamanın tarih ve saati, resmî ve özel ortaokul ile imam hatip ortaokullarında (yedi ve sekizinci sınıflar) 26.10.202109.00; tüm resmî ve özel liselerde (on bir ve on ikinci sınıflar) ise 27.10.202109.00 olarak belirlenmiştir. İkili eğitim yapan okullarla ilgili, tarih değişikliği yapmamak kaydıyla, gerekli tedbirler il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince alınacaktır.

Kazanım Değerlendirme Uygulaması’nda resmî ve özel ortaokul ve imam hatip ortaokullarının yedi ve sekizinci sınıflarında Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden yirmi beşer soru sorulacaktır. Her ders için uygulama süresi 40 dakika olacak ve her uygulama sonunda 10 dakikalık aralar verilecektir. Uygulama, kitapçıkta yer alan derslerin kitapçıktaki sırası takip edilerek gerçekleştirilecektir. Bu süre zarfında, soru kitapçıkları ve cevap kağıtları sınıftan dışarı çıkarılmayacak ve evrakların güvenliği ile ilgili gerekli tedbirler okul yönetimlerince alınacaktır.

Kazanım Değerlendirme Uygulaması’nda liselerin on bir ve on ikinci sınıflarında Türk dili ve edebiyatı ile matematik derslerinden otuzar; fizik, kimya ve biyoloji derslerinden on beşer soru sorulacaktır. Türk dili ve edebiyatı ile matematik derslerinin uygulama süreleri ellişer, fen grubu (fizik-kimya-biyoloji) derslerinin toplam uygulama süreleri ise 75 dakikadır. Türk dili ve edebiyatı, matematik ve fen grubu (fizik-kimya-biyoloji) derslerinin uygulamaları arasında 10 dakikalık aralar verilecektir. 

Liselerdeki uygulama için Türk dili ve edebiyatı, matematik ve fen grubu (fizik-kimya-biyoloji) derslerinin tümünü alan öğrenciler bütün uygulamalara katılacaktır. Türk dili ve edebiyatı, matematik ve fen grubu (fizik-kimya-biyoloji) derslerinden herhangi birini almayan öğrenciler ise uygulamaya sadece aldıkları derslerden katılacaktır. 

0 Yorum:

Mesajınız

İşaretli alanları doldurunuz *

İlgili Haberler

  • Ekonomi
  • 06 Mayıs 2021 Perşembe
GRAM ALTIN YILIN REKORUNU KIRDI
  • Sağlık
  • 09 Haziran 2021 Çarşamba
9 HAZİRAN VAKA SAYISI AÇIKLANDI