ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK EMEK SÖMÜRÜSÜDÜR

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK EMEK SÖMÜRÜSÜDÜR


  • 19 Ekim 2021 Salı

Yüzbinlerce eğitim fakültesi mezunu ataması yapılmamış öğretmenler var iken ücretli öğretmenliğin devam etmesi kabul edilemez. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ücretli öğretmenlik ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ücretli öğretmenlik ile ilgili açıklamaları şu şekilde;

"MEB’de ön lisans hayvan yetiştiriciliği mezunu ücretli sınıf öğretmeni, ön lisans turizm mezunu ücretli okul öncesi öğretmeni, ön lisans lojistik mezunu ücretli sosyal bilgiler öğretmeni görebilirsiniz.

Yüzbinlerce eğitim fakültesi mezunu ataması yapılmamış öğretmenler var iken ücretli öğretmenliğin devam etmesi kabul edilemez.

Kaldı ki asgari ücretin dahi altında çalıştırılan ücretli öğretmenlik sistemi bir emek sömürüsüdür. Aynı öğretmenler odasında ücretli, geçici, sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler bulunmaktadır. Her daim söylediğimiz gibi öğretmenin ücretlisi, geçicisi, sözleşmelisi olmaz! Öğretmen sadece ve sadece KADROLU olur.

Asgari ücretin dahi altında çalıştırılan ÜCRETLİ öğretmenlik son bulmalı, boş kadrolar için kendi alanında mezun olmuş atama bekleyen meslektaşlarımızın ataması yapılmalıdır."

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

0 Yorum:

Mesajınız

İşaretli alanları doldurunuz *

İlgili Haberler

  • Eğitim
  • 12 Mayıs 2021 Çarşamba
MEB'DEN UZAKTAN EĞİTİM AÇIKLAMASI
  • Sınavlar
  • 04 Mayıs 2021 Salı
2021 DİB MBSTS SONUÇLARI AÇIKLANDI