EK DERSTE REHBERLİK KULÜP VE BENZERİ HESAPLAMALAR

EK DERSTE REHBERLİK KULÜP VE BENZERİ HESAPLAMALAR


  • 17 Ekim 2021 Pazar

Öğretmenlerin ek dersleri hesaplanırken sınıf rehberliği var ise kulüp tanımlaması ve görevi var ise kaç saat ek ders alır? Hazırlık planlama ücreti nasıl hesaplanır? Yönetmeliğe göre 8. sınıflarda okutulan Rehberlik dersi için ek ders ücreti tanımlanmalı mıdır? Nöbet ek ders saati ne olur? Çift nöbette ekstra ek ders ödenir mi?

Yönetmeliğe göre Öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri kapsamında görevlendirilen danışman öğretmenler ile sınıf ve şube sorumluluğu olan öğretmenlerin "Rehberlik" dersi okutup okutmadıklarına bakılmaksızın her hafta 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılması gerekir. Dolayısıyla bu ek ders ücreti aylık veya ek ders ücreti karşılığında ayrıca bir değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır. 

Bir öğretmenin kulüp tanımlaması ve görevi varsa haftada 2 saat ek ders ücreti alır.

Bir öğretmenin hem sınıf rehber öğretmenliği hem de kulüp tanımlaması var ise toplam 2 saat ek ders ücreti alır. 4 saat verilmez.

Bir öğretmenin ders saati sayısının 15 saati maaş karşılığıdır. Üzeri ek ders olarak hesaplanır.

Nöbet için haftada 3 ders saati ek ders ücreti ödenir. Haftada 2 gün nöbet tutan öğretmene ekstra 3 saat ek ders ödenmez.

Hazırlık planlama ek ders ücretleri:

Bir öğretmen haftada okuttuğu her 10 saate 1 saat hazırlık planlama ek ders ücreti alır. 9 saate planlama ücreti ödenmez.

10-19 saat arası için haftada 1 saat planlama ücreti ödenir.

20-29 saat arası için haftada 2 saat planlama ücreti ödenir.

30 saat ve üzeri için haftada 3 saat planlama ücreti ödenir.

 

0 Yorum:

Mesajınız

İşaretli alanları doldurunuz *

İlgili Haberler

  • Gündem
  • 24 Haziran 2021 Perşembe
MECLİS'TE DELTA VARYANTI PANİĞİ