ERDOAN: BAYRAMDAN SONRA NORALLEMEYE GE襤YORUZ

ERDOAN: BAYRAMDAN SONRA NORALLEMEYE GE襤YORUZ


  • 12 May覺s 2021 aramba
2097 g繹r羹nt羹lenme

Cumhurbakan覺 Recep Tayyip Erdoan, Ramazan Bayram覺 dolay覺s覺yla bir mesaj yay覺mlad覺. Salg覺n nedeniyle buruk bir bayram geçirildiini söyleyen Erdoan, "襤nallah güzel günler bizi bekliyor" dedi. 

Erdoan, "Geçtiimiz ramazan bayram覺nda bu musibetten y覺l bitmeden kurtulmay覺 umut ediyorduk ancak daha sonraki aylarda yeni dalgalar halinde tüm dünyay覺 etkisi alt覺na alan salg覺n覺n olumsuzluklar覺ndan kaç覺n覺lmaz olarak biz de etkilendik" dedi.

'Artan vaka youn bak覺m ve vefat say覺lar覺 kar覺s覺nda s覺n覺rlamalara gitmek mecburiyetinde kald覺klar覺n覺 hat覺rlatan Erdoan, "Ramazan ay覺n覺 da büyük ölçüde s覺n覺rlaramalar覺n gölgesinde geçirdik. Salg覺n覺 kontrol alt覺na alm覺 olarak bayram sonras覺nda kontrollü bir ekilde normalleme ad覺mlar覺n覺 at覺yoruz" ifadelerini kulland覺.

"MÜCADELEM襤Z襤 SÜRDÜRECE襤Z"

"Yak覺n çevremiz bata olmak üzere dünyan覺n tamam覺n覺 etkileyen bu tehditle mücadelemizi kararl覺l覺kla sürdürüeceiz" diyen Erdoan, unlar覺 kaydetti:

"Sal覺k sistemimizi güçlü tutman覺n yan覺nda a覺 bata olmak üzere salg覺n tehdidine kar覺 gereken her türlü yol ve yöntemi kullanaca覺z. Bunun zorlu ama arkas覺 ayd覺nl覺k bir imtihan olduunun bilinciyle hareket ediyoruz."

"HER ADIMI ATIYOR HER DESTE襤 VER襤YORUZ"

Salg覺n desteklerine de deinen Erdoan, unlar覺 ifade etti:

"Salg覺n tedbirlerinden olumsuz etkilenen her kesime s覺k覺nt覺ya düen her vatanda覺m覺za destek paketleriyle elimizi uzat覺yoruz, üretimi istihdam覺 büyümeyi kalk覺nmay覺 destekleyecek her ad覺m覺 at覺yor her destei veriyoruz. Buna ramen s覺k覺nt覺ya düen geliri azalan ii bozulan vatandalar覺m覺z olduunu biliyoruz. inallah onlar覺n s覺k覺nt覺lar覺n覺 da en k覺sa sürede yine biz gidereceiz."

"MEVCUT SIKINTILARI ÇÖZECE襤Z"

Cumhurbakan覺 Erdoan mesaj覺nda unlar覺 söyledi:

"Türkiye'yi yirmi y覺l öncesinin siyasette ekonomide ve toplumsal yap覺da k覺r覺lgan ülkesinden bugünkü bölgesinde ve dünyada söz sahibi ülkesi haline nas覺l getirdiysek mevcut s覺k覺nt覺lar覺 da ayn覺 ekilde çözeceiz. Salg覺n sonras覺nda yeniden ekillenecek küresel siyasi ve ekonomik sistemde ülkemizin hak ettii yeri almas覺n覺 salamakta kararl覺y覺z bunun için gece gündüz çal覺覺yoruz.

Bölgemizde yaanan hemen her hadisenin gerisinde Türkiye'yi kazan覺mlar覺ndan mahrum b覺rakma hedeflerinden uzaklat覺rma niyeti olduu inkar edilemez bir gerçektir. Ülkemize kar覺 art覺k saklamaya bile gerek görmedikleri kinlerini kusanlar覺 ve onlar覺n senaryolar覺na gönüllü figüranl覺k yapanlar覺 milletimizin irfan覺na havale ediyoruz."

1 Yorum:

Mesaj覺n覺z

襤aretli alanlar覺 doldurunuz *

襤lgili Haberler

  • Son Dakika
  • 26 Austos 2021 Perembe
BRAN RETMEN襤N襤N EK DERS MADUR襤YET襤 ZLD
  • G羹ndem
  • 20 Austos 2021 Cuma
RETMENLER襤N YZDE KAI AI OLDU?